EN
DE

Bilety on-line

Aktualności

WYNIKI KONKURSU Najpiękniejszy Kwiat Liliowca Polskiej Hodowli 2022

WYNIKI KONKURSU Najpiękniejszy Kwiat Liliowca Polskiej Hodowli 2022

WYNIKI KONKURSU

Najpiękniejszy Kwiat Liliowca Polskiej Hodowli

Miło nam poinformować, że konkurs Najpiękniejszy Kwiat Liliowca Polskiej Hodowli został rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział 9 polskich hodowców liliowców, którzy zgłosili łącznie 41 własnych selektów. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie medali odbyło się 10 lipca w Arboretum Wojsławice, podczas XVI Spotkania Entuzjastów Liliowców HEMEROmania 2022.

Serdecznie dziękujemy wszystkim hodowcom za wzięcie udziału
w konkursie, a zwycięzcom
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Na zdjęciu u góry od lewej hodowcy liliowców z rodzinami: Karolina i Honorata Kubiczek, Adam Ślusarczyk, Ewa i Tadeusz Kotula, Jerzy Byczyński, u dołu Zastępca Dyrektora Ogrodu Botanicznego ds. Arboretum Wojsławice Tomasz Dymny wraz z opiekunem kolekcji liliowców Małgorzatą Gębalą.

W bieżącym roku nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach:

 

1. NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Przyznana została na podstawie głosowania na Facebooku oraz na stronie internetowej Arboretum Wojsławice. Łącznie oddano 6055 głosów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które oddały swój głos w konkursie.

 

1 miejsce: Nr 3Poziomkowa Pralinka’ – 530 głosów
Hodowca: Honorata KUBICZEK i Leopold KUREK

2 miejsce: Nr 22Niebiańska Sotnia’ – 527 głosów
Hodowca: Honorata KUBICZEK i Leopold KUREK

3 miejsce: Nr 6 siewka nr 20-341AB – 465 głosów
Hodowca: Tadeusz KOTULA

4 miejsce: Nr 32 siewka nr 20-157F – 432 głosów
Hodowca: Tadeusz KOTULA

5 miejsce: Nr 17 siewka nr 20-181C – 311 głosów
Hodowca: Tadeusz KOTULA

6 miejsce: Nr 26 siewka nr K19 – 190B – 232 głosów
Hodowca: Adam ŚLUSARCZYK

7 miejsce: Nr 15 siewka nr 20-48C – 218 głosów
Hodowca: Tadeusz KOTULA

8 miejsce: Nr 39 siewka nr 20-148A – 217 głosów
Hodowca: Tadeusz KOTULA

9 miejsce: Nr 4 siewka nr IMG_25_37.16_1.5x – 207 głosów
Hodowca: Elżbieta POPCZYK

 

10 miejsce: Nr 10MO Serce Na Dłoni’ 205 głosów
Hodowca: Adam ŚLUSARCZYK

11 miejsce: Nr 34 ‘Dzierlatka’ – 172 głosy
Hodowca: Honorata KUBICZEK i Leopold KUREK

12 miejsce: Nr 11 siewka nr 215-18 – 162 głosy
Hodowca: Tadeusz KOSMUS

13 miejsce: Nr 2 siewka nr 317-17-7 – 160 głosów
Hodowca: Tadeusz KOSMUS

14 miejsce: Nr 37 siewka nr e (2020) – 157 głosów
Hodowca: Robert BAŃCZEROWSKI

15 miejsce: Nr 38 ‘MO Neonek’ – 140 głosów
Hodowca: Adam ŚLUSARCZYK

16 miejsce: Nr 18 siewka nr IMG_35_100.19_1.5x – 132 głosy
Hodowca: Elżbieta POPCZYK

17 miejsce: Nr 16 siewka nr B (2021) – 114 głosów
Hodowca: Robert BAŃCZEROWSKI

18 miejsce: Nr 41 ‘Abstrakcja’ – 113 głosów
Hodowca: Honorata KUBICZEK i Leopold KUREK

19 miejsce: Nr 28 siewka nr IMG_20211102_031037 – 108 głosów
Hodowca: Adam ŚLUSARCZYK

20 miejsce: Nr 40 siewka nr f (2019) – 101 głosów
Hodowca: Robert BAŃCZEROWSKI

21 miejsce: Nr 24 siewka nr 19-176 C – 96 głosów
Hodowca: Adam ŚLUSARCZYK

22 miejsce: Nr 7 siewka nr 231-20-2 – 94 głosy
Hodowca: Tadeusz KOSMUS

 23 miejsce: Nr 29 siewka nr 30.19_13_1.5x – 88 głosów
Hodowca: Elżbieta POPCZYK

 24 miejsce: Nr 20Czterdzieści Hurys’ – 86 głosów
Hodowca: Honorata KUBICZEK i Leopold KUREK

 24 miejsce: Nr 23 siewka nr 386-14 – 86 głosów
Hodowca: Tadeusz KOSMUS

 25 miejsce: Nr 36 siewka nr 32.19-3-1.5x – 85 głosów
Hodowca: Elżbieta POPCZYK

26 miejsce: Nr 12 siewka ‘Fordon’ – 81 głosów
Hodowca: Jerzy BYCZYŃSKI

27 miejsce: Nr 1 siewka nr 1 – 74 głosy
Hodowca: Barbara KOSIERB

 28 miejsce: Nr 33 siewka nr A (2020) – 73 głosy
Hodowca: Robert BAŃCZEROWSKI

 29 miejsce: Nr 19 ‘Ozyrys’ – 68 głosów
Hodowca: Jerzy BYCZYŃSKI

30 miejsce: Nr 9 siewka nr c (2020) – 62 głosy
Hodowca: Robert BAŃCZEROWSKI

 31 miejsce: Nr 35 siewka nr 113-1, 2019 – 59 głosów
Hodowca: Jaromir LECHOWICZ

32 miejsce: Nr 8 ‘Karpaty’ – 56 głosów
Hodowca: Jerzy BYCZYŃSKI

 33 miejsce: Nr 31 ‘Filip’ – 52 głosy
Hodowca: Jerzy BYCZYŃSKI

34 miejsce: Nr 25 siewka nr 50.19_1_1.4x – 51 głosów
Hodowca: Elżbieta POPCZYK

35 miejsce: Nr 13 siewka nr 113-2, 2019 – 46 głosów
Hodowca: Jaromir LECHOWICZ

 36 miejsce: Nr 14 siewka nr 5 – 43 głosy
Hodowca: Barbara KOSIERB

37 miejsce: Nr 5 siewka nr 3 – 42 głosy
Hodowca: Barbara KOSIERB

38 miejsce: Nr 21 siewka nr 4 – 37 głosów
Hodowca: Barbara KOSIERB

38 miejsce: Nr 30 siewka nr 2 – 37 głosów
Hodowca: Barbara KOSIERB

39 miejsce: Nr 27 ‘Aragorn’ – 36 głosów
Hodowca: Jerzy BYCZYŃSKI

2. NAGRODA JURY

Przyznana została na podstawie głosowania przeprowadzonego przez profesjonalne, międzynarodowe jury.

Do udziału w konkursie jako jury zostali zaproszeni:

  • Marketa Mahaćkowa z Instytutu Botaniki, Czeskiej Akademii Nauk, Czechy;
  • Tomas Tamberg hodowca liliowców, przedstawiciel Niemieckiego Towarzystwo Miłośników Bylin, Sekcja Liliowcowa, główny organizator europejskiej oceny odmian liliowców wraz z żoną Christną Tamberg, Niemcy;
  • Edvinas Markevicius z Instytutu Ogrodnictwa Litewskiego Centrum Badawczego Rolnictwa i Leśnictwa, członek Amerykańskiego Towarzystwa Liliowcowego, Litwa;
  • Madis Nurms autor książki poświęconej liliowcom, członek Angielskiego Towarzystwa Liliowcowego i Funkiowego oraz Amerykańskiego Towarzystwa Liliowcowego, Estonia;
  • Grzegorz Falkowski Dyrektor wykonawczy Związku Szkółkarzy Polskich.

Każdy z jurorów miał możliwość przyznania od 1 do 10 punktów dla wybranych selektów liliowców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim jurorom za udział w konkursowej ocenie

1 miejsce: Nr 32 siewka nr 20-157F – 32 punkty
Hodowca: Tadeusz KOTULA

2 miejsce: Nr 37 siewka e (2020) – 31 punktów
Hodowca: Robert BAŃCZEROWSKI

2 miejsce: Nr 17 siewka nr 20-181C – 31 punktów
Hodowca: Tadeusz KOTULA

3 miejsce: Nr 6 siewka nr 20-341AB – 25 punktów
Hodowca: Tadeusz KOTULA

4 miejsce: Nr 10MO Serce Na Dłoni’ – 22 punkty
Hodowca: Adam ŚLUSARCZYK

5 miejsce: Nr 26 siewka nr K19 – 190B – 21 punktów
Hodowca: Adam ŚLUSARCZYK

6 miejsce: Nr 22Niebiańska Sotnia’ – 13 punktów
Hodowca: Honorata KUBICZEK i Leopold KUREK

7 miejsce: Nr 24 siewka nr 19-176 C – 12 punktów
Hodowca: Adam ŚLUSARCZYK

8 miejsce: Nr 16 siewka nr B (2021) – 11 punktów
Hodowca: Robert BAŃCZEROWSKI

 

9 miejsce: Nr 1 siewka nr 1 – 10 punktów
Hodowca: Barbara KOSIERB

9 miejsce: Nr 39 siewka nr 20-148A – 10 punktów
Hodowca: Tadeusz KOTULA

10 miejsce: Nr 36 siewka nr 32.19-3-1.5x – 9 punktów
Hodowca: Elżbieta POPCZYK

10 miejsce: Nr 40 siewka nr f (2019) – 9 punktów
Hodowca: Robert BAŃCZEROWSKI

10 miejsce: Nr 4 siewka nr IMG_25_37.16_1.5x – 9 punktów
Hodowca: Elżbieta POPCZYK

11 miejsce: Nr 3Poziomkowa Pralinka’ – 5 punktów
Hodowca: Honorata KUBICZEK i Leopold KUREK

11 miejsce: Nr 29 siewka nr 30.19_13_1.5x – 5 punktów
Hodowca: Elżbieta POPCZYK

12 miejsce: Nr 34 ‘Dzierlatka’ – 4 punkty
Hodowca: Honorata KUBICZEK i Leopold KUREK

12 miejsce: Nr 12 siewka ‘Fordon’ – 4 punkty
Hodowca: Jerzy BYCZYŃSKI

12 miejsce: Nr 38 ‘MO Neonek’ – 4 punkty
Hodowca: Adam ŚLUSARCZYK

12 miejsce: Nr 28 siewka nr IMG_20211102_031037 – 4 punkty
Hodowca: Adam ŚLUSARCZYK

13 miejsce: Nr 20Czterdzieści Hurys’ – 3 punkty
Hodowca: Honorata KUBICZEK i Leopold KUREK

14 miejsce: Nr 15 siewka nr 20-48C – 1 punkt
Hodowca: Tadeusz KOTULA

Tagged: , , , , , ,

Facebook

'' : '')?>