Kamera on-line
Bilety on-line

Atrakcje w okolicy

panoramaniemcza

Niemcza
Średniowieczne miasto, położone niecałe 2 km od Wojsławic. Jest zabytkiem urbanistycznym i należy do najstarszych miast w Polsce.                                                                                                              W 2017 roku Niemcza będzie obchodziła 1000-lecie wielkiej bitwy obrony grodu z 1017 roku. Zapraszamy do zapoznania się z legendą: www.um.niemcza.pl/images/stories/ulotki/Niemcza/index.html 

Uzdrowisko Przerzeczyn Zdrój
Najmniejsze na Śląsku, wiejskie uzdrowisko oddalone 6 km od Wojsławic. Znane od 1802 r. z ciepłych źródeł radanowo-siarczkowych. Warto zobaczyć także zabytkowy kościół z XIII w. i mauzoleum rodu Oheimbów, z którego pochodził założyciel naszego Arboretum.

Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich
W odległości 15 km od Arboretum w Wojsławicach znajduje się 34-metrowa wieża dawnej dzwonnicy.       Jest prawdopodobnie pozostałością zamku z XV w. Obecnie pełni funkcję turystycznego punktu widokowego. Jej odchylenie od pionu wynosi już 2,14 m (w Pizie ok. 5 m). Tuż obok znajduje się Izba Pamiątek z Laboratorium dr. Frankensteina, która nawiązuję do pewnych tajemniczych wydarzeń z XVII w. Warto dodać, że miasto Ząbkowice nosiło dawniej nazwę Frankenstein.

Dzierżoniów
Miasto powiatowe o bogatej historii, oddalone zaledwie 15 km od Arboretum. Znajdują się tu m.in. pamiątki z okresu panowania Piastów, władców czeskich czy Habsburgów. Do najciekawszych miejscach prowadzi „Trakt Smoka” – trasa turystyczno-spacerowa oznakowana wizerunkiem smoka.

Muszkowicki Las Bukowy
Rezerwat ścisły o powierzchni 16,4 ha, oddalony 25 km od Wojsławic. Rosną tam imponujących rozmiarów buki, dęby, jesiony, jawory i świerki. Wczesną wiosną obficie kwitną kobierce śnieżycy wiosennej, śnieżyczki przebiśnieg, zawilca gajowego i pierwiosnka lekarskiego.

Henryków
Miasteczko położone 20 km od Arboretum w Wojsławicach. Warto zobaczyć unikatowy zespół opactwa pocysterskiego z XIII–XVII w., pomnikowy cis liczący ponad 700 lat oraz częściowo zachowany ogród włoski z początku XX w.

Kościół Pokoju w Świdnicy
Największy w Europie drewniany budynek sakralny z 1657 r. – oddalony około 30 km od Wojsławic. Wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowano go w ciągu jednego roku             z drewna, piasku, gliny i słomy. Zadziwia bogatym wystrojem barokowym.

Książ
W obrębie Książańskego Parku Krajobrazowego posadowiony jest na skale największy zamek na Dolnym Śląsku. Otacza go piękny park założony w XVIII w. W pobliżu znajduje się także zabytkowa palmiarnia księżnej Daisy. Odległość od Wojsławic wynosi około 50 km.

Ślężański Park Krajobrazowy
Zlokalizowany jest 30 km od Arboretum. Na turystów czeka wiele tras do pieszych wędrówek. Wyodrębniono 5 rezerwatów, m.in.: ,,Góra Ślęża”, ,,Góra Radunia” oraz ,,Łąka Sulistrowicka”. Szczególnie polecamy wędrówkę na mityczną Ślężę, zwaną śląskim Olimpem – miejsce obrzędów religijnych wielu kultur.

panoramakrzywawieza

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress