EN
DE

Bilety on-line

Geoportal

Aplikacja

Aktualności

Selekty liliowców polskich hodowców wśród najlepszych w Europie!

Selekty liliowców polskich hodowców wśród najlepszych w Europie!

Selekty liliowców polskich hodowców wśród najlepszych w Europie!
Miło nam poinformować, że w bieżącym roku w europejskiej ocenie nowych selektów i odmian liliowców, zostały wyróżnione odmiany i siewki polskich hodowców. Zaszczytny tytuł cennej odmiany ogrodowej (Wertvolle Gartensorte) uzyskała odmiana liliowca (Hemerocallis) Pana Tadeusza Kotuli ‘Maravilla Tooth Fairy’, która była druga co do liczby punktów spośród wszystkich odmian
i selektów podlegających ocenie oraz siewka nr 91/12 Pani Grażyny Świątkowskiej.

Ponadto liliowiec (Hemerocallis) ‘Kwiaty Ojczyste’ i liliowiec (Hemerocallis) ‘Diabolina’ Pana Tadeusza Kotuli oraz siewka nr 299/12 Pani Grażyny Świątkowskiej, zostały wyróżnione jako odmiany ogrodowe godne polecenia (Empfehlenswerte Gartensorte).

   

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

http://gds-hem-fachgruppe.homepage.t-online.de/bewab14.htm

W ramach europejskiej oceny nowych selektów i odmian liliowców są wybierane doskonałe, cenne i godne polecenia odmiany ogrodowe i krajobrazowe, honorowane odpowiednimi certyfikatami. Pomysłodawcą i głównym organizatorem oceny jest Sekcja Liliowcowa Niemieckiego Towarzystwa Miłośników Bylin. Od 2014 r. europejska stacja oceny liliowców znajduje się także w Arboretum Wojsławice Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Wszyscy hodowcy z krajów europejskich mogą bezpłatnie zgłosić swoje selekty liliowców do oceny. Przez 3 lata są oceniane m.in. kształt i barwa kwiatu, budowa rośliny, jak również odporność na deszcz, obfitość kwitnienia, siła wzrostu, czy długość kwitnienia.

Zapraszamy wszystkich chętnych polskich hodowców do przesyłania własnych selektów do oceny w latach następnych.

REGULAMIN dotyczące oceny odmian