EN
DE

Bilety on-line

Geoportal

Aplikacja

Magdalena Wasiczek “Lato”

magda_wasiczek_fot.Krystian_Bielatowicz-9736

Absolwentka Filologii Ukraińskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny, poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe”.
„Po pierwszym zachłyśnięciu się dużymi powiększeniami mój sposób patrzenia i pokazywania tego co mi w duszy gra zaczął ewoluować. Od klasycznych fotografii makro do bardziej malarskich, wręcz impresjonistycznych obrazów, gdzie ważniejsza staje się gra kolorów i świateł, niż encyklopedyczny, zgodny z rzeczywistością zapis otaczającego nas świata.”

Artystka ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, dzięki czemu fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter..
W krótkim czasie stała się postacią opiniotwórczą, kształtującą nowe trendy w fotografii makro.

Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, Australia, Moskwa, Niemcy, Francja)
Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i zagranicą, w tym w konkursach pod patronatem międzynarodowych organizacji fotograficznych FIAP i PSA.

Jako pierwsza w Polsce wygrywając międzynarodowy konkurs w Anglii otrzymała tytuł International Garden Photographer of the Year 2012 a w roku 2015 powtórzyła ten sukces.
Ma na swoim koncie publikacje w magazynach fotograficznych w Polsce i na świecie (DFV, Foto-Kurier, Foto, Digital Camera, Amateur Photographer, DIGITAL PHOTOGRAPHY, PRACTICAL PHOTOSHOP, N-Photo, Natures Best Photographer, LeNs) oraz innych magazynach i albumach, np. International Garden Photographer, Better Plant and Garden Photography a nawet VOGUE Italy oraz DUZHE Magazine w Chinach czy El Mercurio i Paula w Chile.

Więcej informacji na stronie autorskiej: www.magdawasiczek.pl

Otwarcie wystawy fotograficznej Magdaleny Wasiczek - 28 czerwca 2015 w Arboretum w Wojsławicach _HGN (1) Otwarcie wystawy fotograficznej Magdaleny Wasiczek - 28 czerwca 2015 w Arboretum w Wojsławicach _HGN (2) Otwarcie wystawy fotograficznej Magdaleny Wasiczek - 28 czerwca 2015 w Arboretum w Wojsławicach _HGN (3) Otwarcie wystawy fotograficznej Magdaleny Wasiczek - 28 czerwca 2015 w Arboretum w Wojsławicach _HGN (5) Otwarcie wystawy fotograficznej Magdaleny Wasiczek - 28 czerwca 2015 w Arboretum w Wojsławicach _HGN (6) Baletnica - fot. Magdalena Wasiczek fot. M. Wasiczek fot. Magda Wasiczek