EN
DE

Bilety on-line

Aktualności

Festiwla Traw i Kwiatów Jesieni

Festiwla Traw i Kwiatów Jesieni

W ostatni weekend września, w niedzielę 28.09.2014 r. w godz. 9-17, zapraszamy wszystkich miłośnikòw roślin do Arboretum w Wojsławicach  na VI Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni.

Wszyscy kochający przyrodę i ogrody, ale także ci, którzy dopiero zaczynają swoją ogrodniczą przygodę, będą mogli zobaczyć w tym dniu wielobarwne rabaty  z tysiącami roślin, które są najbardziej ozdobne właśnie pod koniec lata, a także uczestniczyć w ciekawym festiwalowym programie.

W wojsławickiej Galerii zostanie zaprezentowany polski dorobek w dziedzinie hodowli traw ozdobnych i innych bylin. Nowe cenne odmiany, dostosowane  do uprawy w naszym klimacie, zaprezentują hodowcy: Katarzyna i Tomasz Grochowscy, Jerzy Foszczka, Sławomir Majewski, Artur Maj, Mariusz Przystarz, Urszula i Krzysztof Słowińscy, Aldona i Mariusz Sójka, Marek Synowiec.

Na specjalistycznym kiermaszu, który z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością, będzie można  kupić prócz modnych obecnie traw, również inne roślinne rarytasy.

W trakcie seminarium  zostaną przedstawione najcenniejsze odmiany traw oraz tajniki komponowania z nich pięknych rabat. Na zakończenie proponujemy bezpłatne konsultacje z najlepszymi fachowcami w dziedzinie chorób roślin, dendrologii i projektowania ogrodów.

AKTUALNY PROGRAM:
https://arboretumwojslawice.pl/event/vi-festiwal-traw-ozdobnych-i-kwiatow-jesieni/

 

Jesienne-barwy-w-Arboretum-w-Wojsławicach-HGN4 Jesienne-barwy-w-Arboretum-w-Wojsławicach-HGN-2 Byliniarnia w Wojsławicach - jesień 2012 r. Rabata bylinowa z kwitnącym miskantem (Miscanthus sacchariflorus) - wrzesień 2012 Jesienne-barwy-w-Arboretum-w-Wojsławicach-HGN-1 Honorine Jobert 13.IX.2009 HGN Miskant olbrzymi (Miscanthus x giganteus) Miscanthus sinensis 'Rotsilber' - Wojsławice, HGN 2006 Miscanthus sinensis 'Blütenwunder' - Wojsławice, HGN Miscanthus sinenesis 'Huron Sunrise' - Wojsławice, HGN Festiwal-Traw-prelekcja-Tomasza-Grochowskiego-Wojsławice-2010-HGN-1 Festiwal-Traw-kiermasz-roślin-Wojsławice-2012-HGN.

Facebook

'' : '')?>