EN
DE

Bilety on-line

Geoportal

Aplikacja

Aktualności

CZEREŚNIOWY PIKNIK I NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 20 czerwca

JUŻ 20 CZERWCA ZAPRASZAMY NA CZEREŚNIOWY PIKNIK i NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ do Arboretum Wojsławice! W godzinach 13:00–15:00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, tj. ustanowienie 𝐑𝐄𝐊𝐎𝐑𝐃𝐔 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐈 w kategorii „Najwięcej osób jedzących czereśnie jednocześnie”! 🍒🇵🇱 Potrzebujemy jak największej liczby uczestników, dlatego zapraszamy całe rodziny, przyjaciół, sąsiadów i wszystkich miłośników dobrej zabawy.Czeka nas wspaniała atmosfera, mnóstwo atrakcji, świętojański klimat i wspólne tworzenie historii. Nie może Was zabraknąć! Przyjdźcie, bawcie się razem z nami i pomóżcie ustanowić rekord Polski! 🍒🌳 🍒

Czereśniowy sad (10 ha) prowadzony jest metodą tradycyjną, bez stosowania środków ochrony roślin. Dzięki temu wśród drzew żyje wiele drobnych zwierząt, a w powietrzu unoszą się ptaki i owady, w tym liczne motyle. Czyste powietrze oraz specyficzne warunki klimatyczno-glebowe nadają owocom wyjątkowy smak i aromat – jedyny w swoim rodzaju. Każdy odwiedzający Arboretum może ich skosztować, ponieważ wojsławicki sad udostępniony jest turystom.