english
deutsh
Wirtualny Spacer
Kamera on-line
HEMEROmania

AUDIOdendrologia po Arboretum w Wojsławicach

AUDIOdendrologia

 

Spis treści

Numer hasła w audioprzewodniku

  1. Wprowadzenie
  2. Nazewnictwo

Gromada Gymnospermae (Pinophyta) – nagozalążkowe

  1. Abies amabilis ‘Spreading Star – Jodła wonna ‘Spreading Star (M19)
  2. Abies × arnoldiana ‘Jan Paweł II – Jodła Arnolda ‘Jan Paweł II (O19, N29)
  3. Abies × arnoldiana ‘Kórnik – Jodła Arnolda ‘Kórnik (L19)
  4. Abies balsamea ‘Nana – Jodła balsamiczna ‘Nana (M19)
  5. Abies cephalonica – Jodła grecka (M19, N20)
  6. Abies concolor – Jodła jednobarwna (O19, I22)
  7. Abies concolor ‘Argentea – Jodła jednobarwna ‘Argentea (N18)
  8. Abies concolor ‘Violacea – Jodła jednobarwna ‘Violacea (M18, F18)
  9. Abies firma – Jodła japońska (M18)
  10. Abies grandis – Jodła olbrzymia (G18)
  11. Abies holophylla – Jodła mandżurska (C8)
  12. Abies homolepis – Jodła nikkońska (M18)
  13. Abies koreana – Jodła koreańska (F18)
  14. Araucaria araucana – Araukaria chilijska (K18)
  15. Cephalotaxus fortunei – Głowocis Fortune’a (M21)
  16. Cephalotaxus harringtonia – Głowocis japoński (J18, N22)
  17. Cephalotaxus harringtonia var. drupacea – Głowocis japoński odmiana pestkowata (M21)
  18. Cephalotaxus harringtonia ‘Fastigiata – Głowocis japoński ‘Fastigiata (K18, M26, M27)
  19. Cephalotaxus harringtonia ‘Korean Gold – Głowocis japoński ‘Korean Gold (K18)
  20. Cephalotaxus harringtonia ‘Prostrata – Głowocis japoński ‘Prostrata (N19)
  21. Cephalotaxus harringtonia var. koreana – Głowocis japoński odmiana koreańska (M26)
  22. Cephalotaxus harringtonia var. sinensis – Głowocis japoński odmiana chińska (K18, N22)
  23. Chamaecyparis lawsoniana – Cyprysik Lawsona (H21, I22)
  24. Chamaecyparis nootkatensis – Cyprysik nutkajski (J22)
  25. Chamaecyparis nootkatensis ‘Pendula – Cyprysik nutkajski ‚Pendula (N19)
  26. Chamaecyparis obtusa – Cyprysik tępołuskowy (J23)
  27. Chamaecyparis pisifera – Cyprysik groszkowy (J19)
  28. Chamaecyparis thyoides – Cyprysik żywotnikowaty (K18, M19)
  29. Cryptomeria japonica ‘Compacta – Szydlica japońska ‘Compacta (N19)
  30. Cryptomeria japonica ‘Cristata – Szydlica japońska ‘Cristata (M23)
  31. Cryptomeria japonica ‘Elegans – Szydlica japońska ‘Elegans (J6)
  32. Cryptomeria japonica ‘Globosa – Szydlica japońska ‘Globosa (G18)
  33. Cryptomeria japonica ‘Monstrosa Nana – Szydlica japońska ‘Monstrosa Nana (H18, M26)
  34. Cryptomeria japonica ‘Rasen – Szydlica japońska ‘Rasen (N20)
  35. Cryptomeria japonica ‘Vilmorin Gold – Szydlica japońska ‘Vilmorin Gold (M 26)
  36. Cryptomeria japonica ‘Vilmoriniana – Szydlica japońska ‘Vilmoriniana (M26)
  37. Cunninghamia lanceolata ‘Glauca – Kuningamia lancetowata ‘Glauca (L16)
  38. × Cupressocyparis leylandii – Cyprysowiec Leylanda (K18)
  39. Ginkgo biloba ‘Fastigiata – Miłorząb dwuklapowy ‘Fastigiata (O28, R19)
  40. Ginkgo biloba f. longicarpa – Miłorząb dwuklapowy forma długonasienna (G19)
  41. Ginkgo biloba ‘Pendula – Miłorząb dwuklapowy ‘Pendula (M18, N29)
  42. Ginkgo biloba ‘Praga– Miłorząb dwuklapowy ‘Praga’ (M19)
  43. Juniperus conferta – Jałowiec nadbrzeżny (L19, M19)
  44. Juniperus conferta ‘Blue Pacific – Jałowiec nadbrzeżny ‘Blue Pacific (S9)
  45. Juniperus conferta ‘Schlager – Jałowiec nadbrzeżny ‘Schlager (N18, O28)
  46. Juniperus horizontalis – Jałowiec płożący (S9)
  47. Juniperus horizontalis ‘Agnieszka – Jałowiec płożący ‘Agnieszka (N19)
  48. Juniperus procumbens – Jałowiec rozesłany (S9)
  49. Juniperus virginiana – Jałowiec wirginijski (G19)
  50. Larix decidua subsp. decidua – Modrzew europejski podgatunek typowy (O19)
  51. Larix decidua ‘Fastigiata – Modrzew europejski ‘Fastigiata (F19)
  52. Larix decidua ‘Kórnik – Modrzew europejski ‘Kórnik (I18)
  53. Larix decidua ‘Repens – Modrzew europejski ‘Repens (N19)
  54. Metasequoia glyptostroboides – Metasekwoja chińska (O20, R15)
  55. Microbiota decussata – Mikrobiota syberyjska (F18, G18)
  56. Picea abies – Świerk pospolity (J22, M27)
  57. Picea abies ‘Aurea – Świerk pospolity ‘Aurea (H18, O22)
  58. Picea abies ‘Barryi – Świerk pospolity ‘Barryi (O19, S14)
  59. Picea abies ‘Clanbrassiliana – Świerk pospolity ‘Clanbrassiliana (O18)
  60. Picea abies ‘Columnaris – Świerk pospolity ‘Columnaris (C9)
  61. Picea abies ‘Cupressina – Świerk pospolity ‘Cupressina (R21)
  62. Picea abies ‘Finedonensis – Świerk pospolity ‘Finedonensis (M21)
  63. Picea abies ‘Formánek – Świerk pospolity ‘Formánek (J18, M25)
  64. Picea abies ‘Gregoryana – Świerk pospolity ‘Gregoryana (O19)
  65. Picea abies ‘Inversa – Świerk pospolity ‘Inversa (I18, M19)
  66. Picea abies ‘Końca – Świerk pospolity ‘Końca (E6)
  67. Picea abies ‘Nidiformis – Świerk pospolity ‘Nidiformis (O19)
  68. Picea abies ‘Ohlendorffii – Świerk pospolity ‘Ohlendorffii (O20)
  69. Picea abies ‘Pumila Nigra – Świerk pospolity ‘Pumila Nigra (O20)
  70. Picea abies ‘Pyramidalis Robusta – Świerk pospolity ‘Pyramidalis Robusta (J23, K23)
  71. Picea abies ‘Remontii – Świerk pospolity ‘Remontii (J23)
  72. Picea abies ‘Virgata – Świerk pospolity ‘Virgata (R16, R18)
  73. Picea abies ‘Viminalis – Świerk pospolity ‘Viminalis (L21, N22)
  74. Picea abies ‘Will’s Zwerg – Świerk pospolity ‘Will’s Zwerg (S10)
  75. Picea breweriana – Świerk Brewera (M27)
  76. Picea engelmannii – Świerk Engelmanna (D9)
  77. Picea glauca ‘Echiniformis – Świerk biały ‘Echiniformis (K18)
  78. Picea glauca ‘Albertiana Conica – Świerk biały ‘Albertiana Conica (= ‘Conica) (O19)
  79. Picea glauca var. albertiana – Świerk biały odmiana wysoka (M19)
  80. Picea mariana – Świerk czarny (E17)
  81. Picea × mariorika ‘Gnom – Świerk pośredni ‘Gnom (= P. omorika ‘Gnom) (L17)
  82. Picea × mariorika ‘Machala – Świerk pośredni ‘Machala (J17)
  83. Picea omorika – Świerk serbski (O19, R20)
  84. Picea omorika ‘Pendula Bruns – Świerk serbski ‘Pendula Bruns (I18)
  85. Picea orientalis ‘Aurea – Świerk kaukaski ‘Aurea (J22, M19)
  86. Picea orientalis ‘Gracilis – Świerk kaukaski ‘Gracilis (G18)
  87. Picea polita – Świerk szydlasty (J18)
  88. Picea pungens ‘Argentea – Świerk kłujący ‘Argentea (K24)
  89. Picea pungens ‘Białobok – Świerk kłujący ‘Białobok (H18)
  90. Picea pungens f. glauca – Świerk kłujący forma sina (K24, R21)
  91. Picea pungens ‘Glauca Globosa – Świerk kłujący ‘Glauca Globosa (O19)
  92. Picea pungens ‘Glauca Pendula – Świerk kłujący ‘Glauca Pendula (H19, K18)
  93. Picea pungens ‘Hoopsii – Świerk kłujący ‘Hoopsii (M27, O18)
  94. Picea pungens ‘König Albert – Świerk kłujący ‘König Albert (O19)
  95. Picea pungens ‘Montgomery – Świerk kłujący ‘Montgomery (M23)
  96. Picea purpurea – Świerk purpurowy (K4)
  97. Picea sitchensis – Świerk sitkajski (D7)
  98. Picea smithiana – Świerk himalajski (K5)
  99. Pinus aristata – Sosna oścista (O19)
  100. Pinus bungeana – Sosna plamistokora (J19)
  101. Pinus cembra – Sosna limba (J19)
  102. Pinus cembra ‘Tatra’ – Sosna limba ‘Tatra (O19)
  103. Pinus cembra var. sibirica – Sosna limba odmiana syberyjska (F18, L17)
  104. Pinus coulteri – Sosna Coultera (S9)
  105. Pinus densiflora ‘Umbraculifera – Sosna gęstokwiatowa ‘Umbraculifera (S9)
  106. Pinus densiflora var. funebris – Sosna gęstokwiatowa odmiana żałobna (K5)
  107. Pinus edulis – Sosna dwuigielna (K5)
  108. Pinus flexilis ‘Pendula – Sosna giętka ‘Pendula (K5)
  109. Pinus koraiensis – Sosna koreańska (K24, R18)
  110. Pinus koraiensis ‘Silveray – Sosna koreańska ‘Silveray (K19)
  111. Pinus leucodermis ‘Satellit – Sosna bośniacka ‘Satellit (O28)
  112. Pinus mugo ‘Zundert – Sosna górska ‘Zundert (N18)
  113. Pinus mugo ‘Mops – Sosna górska ‘Mops (N18)
  114. Pinus mugo var. pumilio – Sosna górska odmiana karłowa (N21)
  115. Pinus nigra subsp. nigra – Sosna czarna podgatunek typowy (J22)
  116. Pinus nigra ‘Aurea – Sosna czarna ‘Aurea (L5)
  117. Pinus nigra ‘Columnaris – Sosna czarna ‘Columnaris (L5)
  118. Pinus nigra ‘Syców – Sosna czarna ‘Syców (R21)
  119. Pinus parviflora ‘Tempelhof – Sosna drobnokwiatowa ‘Tempelhof (M19)
  120. Pinus peuce – Sosna rumelijska (O18, P19)
  121. Pinus ponderosa – Sosna żółta (F18, G18)
  122. Pinus ponderosa subsp. scopulorum – Sosna żółta podgatunek górski (K4)
  123. Pinus pumila ‘Glauca – Sosna karłowata ‘Glauca (O19)
  124. Pinus × rhaetica – Sosna drzewokosa (M27)
  125. Pinus strobus – Sosna wejmutka (P18, P19)
  126. Pinus strobus ‘Torulosa – Sosna wejmutka ‘Torulosa (O19)
  127. Pinus sylvestris – Sosna pospolita (I18, N21)
  128. Pinus sylvestris ‘Hillside Creeper – Sosna pospolita ‘Hillside Creeper (O20)
  129. Pinus sylvestris ‘Fastigiata – Sosna pospolita ‘Fastigiata (O20)
  130. Pinus sylvestris ‘Watereri – Sosna pospolita ‘Watereri (R21, T18)
  131. Pinus strobus ‘Nana – Sosna wejmutka ‘Nana (J19)
  132. Pinus strobus ‘Radiata – Sosna wejmutka ‘Radiata (N19)
  133. Pinus thunbergii – Sosna Thunberga (O16)
  134. Pinus wallichiana – Sosna himalajska (F19)
  135. Podocarpus alpinus ‘Blue Gem – Podokarp tasmański ‘Blue Gem (O20)
  136. Podocarpus nivalis – Podokarp nowozelandzki (O21)
  137. Pseudotsuga menziesii var. menziesii – Daglezja zielona odmiana typowa (K23, P19)
  138. Pseudotsuga menziesii ‘Fletcheri – Daglezja zielona ‘Fletcheri (L19, M19)
  139. Pseudotsuga menziesii ‘Glauca Pendula – Daglezja zielona ‘Glauca Pendula (O22)
  140. Pseudotsuga menziesii ‘Pendula – Daglezja zielona ‘Pendula (D7)
  141. Pseudotsuga menziesii var. glauca – Daglezja zielona odmiana sina (J23, L29)
  142. Sciadopitys verticillata – Sośnica japońska (J18, M21, P19)
  143. Sequoia sempervirens – Sekwoja wieczniezielona (N19)
  144. Sequoiadendron giganteum ‘Pendulum – Mamutowiec olbrzymi ‘Pendulum (L18)
  145. Taxodium distichum – Cypryśnik błotny (K22, R18)
  146. Taxus baccata – Cis pospolity (K20, L23, N23, O22)
  147. Taxus baccata ‘Amersfoort – Cis pospolity ‘Amersfoort (T14)
  148. Taxus baccata ‘Aurea – Cis pospolity ‘Aurea (J22, M23, N23)
  149. Taxus baccata ‘Aurea Decora – Cis pospolity ‚Aurea Decora (N21, P18)
  150. Taxus baccata ‘Brzeg – Cis pospolity ‘Brzeg (M19)
  151. Taxus baccata ‘Dovastoniana – Cis pospolity ‘Dovastoniana (N20)
  152. Taxus baccata ‘Elegantissima – Cis pospolity ‘Elegantissima (O10)
  153. Taxus baccata ‘Erecta Aureovariegata – Cis pospolity ‘Erecta Aureovariegata (N21)
  154. Taxus baccata ‘Fastigiata Aureomarginata – Cis pospolity ‘Fastigiata Aureomarginata (J18, O19)
  155. Taxus baccata ‘Horizontalis – Cis pospolity ‘Horizontalis (L21)
  156. Taxus baccata ‘Nissen’s Corona – Cis pospolity ‘Nissen’s Corona (O23)
  157. Taxus baccata ‘Overeynderi – Cis pospolity ‘Overeynderi (P18)
  158. Taxus baccata ‘Repandens – Cis pospolity ‘Repandens (N21)
  159. Taxus baccata ‘Semperaurea – Cis pospolity ‘Semperaurea (N21, N30)
  160. Taxus cuspidata ‘Nana – Cis japoński ‘Nana (L24)
  161. Taxus × media – Cis pośredni (O9)
  162. Taxus × media ‘Hicksii – Cis pośredni ‘Hicksii (N22)
  163. Taxus × media ‘Profesor Kobendza – Cis pośredni ‘Profesor Kobendza (O9)
  164. Taxus × media ‘Wojtek – Cis pośredni ‘Wojtek (O22)
  165. Thuja occidentalis ‘Hoseri – Żywotnik zachodni ‘Hoseri (M19)
  166. Thuja plicata – Żywotnik olbrzymi (K20)
  167. Thuja × plicatoides ‘Jan – Żywotnik ‘Jan (G18, L17)
  168. Thujopsis dolabrata ‘Aurescens – Żywotnikowiec japoński ‘Aurescens (K19)
  169. Thujopsis dolabrata ‘Nana – Żywotnikowiec japoński ‘Nana (M19)
  170. Thujopsis dolabrata ‘Variegata – Żywotnikowiec japoński ‘Variegata (L17)
  171. Torreya californica – Torreja kalifornijska (Czwórczak) (I18)
  172. Torreya nucifera – Torreja orzechowa (Czwórczak) (N18)
  173. Tsuga canadensis – Choina kanadyjska (L23)
  174. Tsuga canadensis ‘Pendula – Choina kanadyjska ‘Pendula (R17)
  175. Tsuga canadensis ‘Nana – Choina kanadyjska ‘Nana (P21)
  176. Tsuga canadensis ‘Microphylla – Choina kanadyjska ‘Microphylla (J23)
  177. Tsuga diversifolia – Choina różnolistna (N11)
  178. Tsuga mertensiana f. argentea – Choina Mertensa forma sina (J23)

Gromada Magnoliophyta (Angiospermae) – okrytozalążkowe

  1. Abelia mosanensis – Abelia koreańska (I18)
  2. Abeliophyllum distichum – Abeliofyllum koreańskie (H18)
  3. Abeliophyllum distichum ‘Roseum – Abeliofyllum koreańskie ‘Roseum (L28)
  4. Acer campestre – Klon polny (O23)
  5. Acer campestre ‘Erythrocarpum – Klon polny ‘Erythrocarpum (N22)
  6. Acer campestre ‘Postelense – Klon polny ‘Postelense (I22)
  7. Acer palmatum ‘Akegarasu – Klon palmowy ‘Akegarasu (N21)
  8. Acer palmatum ‘Aoyagi – Klon palmowy ‘Aoyagi (B12)
  9. Acer palmatum ‘Atropurpureum – Klon palmowy ‘Atropurpureum (L24)
  10. Acer palmatum ‘Aureum – Klon palmowy ‘Aureum (B14)
  11. Acer palmatum ‘Bloodgood – Klon palmowy ‘Bloodgood (N21)
  12. Acer palmatum ‘Chishio Improved – Klon palmowy ‘Chishio Improved (B13)
  13. Acer palmatum ‘Crimson Queen – Klon palmowy ‘Crimson Queen (B13)
  14. Acer palmatum ‘Dissectum – Klon palmowy ‘Dissectum (N21, R17)
  15. Acer palmatum ‘Dissectum Flavescens – Klon palmowy ‘Dissectum Flavescens (B12)
  16. Acer palmatum ‘Elegans – Klon palmowy ‘Elegans (L24, M23)
  17. Acer palmatum ‘Filigree – Klon palmowy ‘Filigree (O17)
  18. Acer palmatum ‘Garnet – Klon palmowy ‘Garnet (B11)
  19. Acer palmatum ‘Hessei – Klon palmowy ‘Hessei (N21)
  20. Acer palmatum ‘Inaba Shidare – Klon palmowy ‘Inaba Shidare (N21)
  21. Acer palmatum ‘Kagiri Nishiki – Klon palmowy ‘Kagiri Nishiki (N21)
  22. Acer palmatum ‘Linearilobum – Klon palmowy ‘Linearilobum (L24)
  23. Acer palmatum ‘Omato – Klon palmowy ‘Omato (M22)
  24. Acer palmatum ‘Ōsakazuki – Klon palmowy ‘Ōsakazuki (L23)
  25. Acer palmatum ‘Rubrum – Klon palmowy ‘Rubrum (S16)
  26. Acer palmatum ‘Shindeshōjō – Klon palmowy ‘Shindeshōjō (B12)
  27. Acer palmatum subsp. amoenum – Klon palmowy podgatunek powabny (L24, N21)
  28. Acer pseudoplatanus ‘Atropurpureum – Klon jawor ‘Atropurpureum (I22)
  29. Acer pseudoplatanus ‘Erythrocarpum – Klon jawor ‘Erythrocarpum (K25)
  30. Acer pseudoplatanus ‘Eskimo Sunset – Klon jawor ‘Eskimo Sunset (M28)
  31. Acer pseudoplatanus ‘Leopoldii – Klon jawor ‘Leopoldii (I22, O11)
  32. Acer pseudoplatanus ‘Prinz Camille de Rohan – Klon jawor ‘Prinz Camille de Rohan (F3)
  33. Acer pseudoplatanus ‘Prinz Handjery – Klon jawor ‘Prinz Handjery (N21)
  34. Acer pseudoplatanus ‘Pruhonice – Klon jawor ‘Pruhonice (B11)
  35. Acer pseudoplatanus ‘Purpurascens– Klon jawor ‘Purpurascens (F3)
  36. Acer pseudoplatanus ‚Purpureum – Klon jawor ‘Purpureum (F4)
  37. Acer pseudoplatanus ‘Simon Louis Fréres – Klon jawor ‘Simon Louis Fréres (O13)
  38. Acer pseudoplatanus ‘Tricolor – Klon jawor ‘Tricolor (N11)
  39. Acer pseudoplatanus ‘Worley – Klon jawor ‘Worley (B11)
  40. Acer shirasawanum ‘Aureum – Klon Shirasawy ‘Aureum (N21)
  41. Acer shirasawanum var. shirasawanum – Klon Shirasawy odmiana typowa (R17)
  42. Actinidia arguta – Aktinidia ostrolistna (K23)
  43. Actinidia chinensis – Aktinidia chińska (J30)
  44. Actinidia kolomikta – Aktinidia pstrolistna (J18)
  45. Actinidia kolomikta ‘Dr Szymanowski – Aktinidia pstrolistna ‘Dr Szymanowski (S19)
  46. Aesculus × carnea – Kasztanowiec czerwony (E6)
  47. Aesculus × carnea ‘Briotii – Kasztanowiec czerwony ‘Briotii (N23)
  48. Aesculus × carnea ‘Marginata – Kasztanowiec czerwony ‘Marginata (L17)
  49. Aesculus ‘Digitata – Kasztanowiec ‘Digitata (R17)
  50. Aesculus flava – Kasztanowiec żółty (S10)
  51. Aesculus hippocastanum – Kasztanowiec pospolity (J21, N28)
  52. Aesculus hippocastanum ‘Alek – Kasztanowiec pospolity ‘Alek (E6)
  53. Aesculus hippocastanum ‘Franek – Kasztanowiec pospolity ‘Franek (R11)
  54. Aesculus hippocastanum ‘Memmingeri – Kasztanowiec pospolity ‘Memmingeri (F4)
  55. Aesculus hippocastanum ‘Pyramidalis – Kasztanowiec pospolity ‘Pyramidalis (M23, N23)
  56. Aesculus hippocastanum ‘Wratislavia – Kasztanowiec pospolity ‘Wratislavia (R18)
  57. Aesculus × mutabilis ‘Induta – Kasztanowiec zmienny ‘Induta (O29)
  58. Aesculus × neglecta – Kasztanowiec plamisty (T15)
  59. Aesculus parviflora – Kasztanowiec drobnokwiatowy (K21)
  60. Aesculus pavia ‘Koehnei – Kasztanowiec krwisty ‘Koehnei (R19)
  61. Aesculus pavia ‘Rosea Nana – Kasztanowiec krwisty ‘Rosea Nana (H18)
  62. Akebia quinata – Akebia pięciolistkowa (M23)
  63. Alangium platanifolium – Alangium platanolistne (I17)
  64. Amelanchier canadensis – Świdośliwa kanadyjska (K8)
  65. × Amelasorbus ‘Raciborskiana – Świdojarząb ‘Raciborskiana (D14)
  66. Amorpha fruticosa – Amorfa krzewiasta (O16)
  67. Ampelopsis aconitifolia – Winnik tojadowaty (N22)
  68. Ampelopsis delavayana – Winnik Delavaya (N31)
  69. Aralia atropurpurea – Aralia czerwonopędowa (P16)
  70. Aralia elata – Aralia wysoka (N11)
  71. Aristolochia macrophylla – Kokornak wielkolistny (P19)
  72. Aucuba japonica ‘Variegata – Aukuba japońska ‘Variegata (O19)
  73. Berberis aristata – Berberys ościsty (K33)
  74. Berberis buxifolia ‘Nana – Berberys bukszpanolistny ‘Nana (L23, M23)
  75. Berberis × chopinii ‘Mazurek – Berberys Chopina ‘Mazurek (K24)
  76. Berberis × chopinii ‘Purpurowy – Berberys Chopina ‘Purpurowy (K33)
  77. Berberis gagnepainii var. lanceifolia – Berberys Gagnepaina odmiana lancetowata (J34)
  78. Berberis jamesiana – Berberys Jamesa (S10)
  79. Berberis julianae – Berberys Julianny (K23, L11, P13)
  80. Berberis lempergiana – Berberys Lemperga (K33)
  81. Berberis × media ‘Red Jewel – Berberys pośredni ‘Red Jewel (S16)
  82. Berberis × ottawensis ‘Superba – Berberys ottawski ‘Superba (R19)
  83. Berberis thunbergii ‘Atropurpurea – Berberys Thunberga ‘Atropurpurea (O25, S20)
  84. Berberis thunbergii ‘Atropurpurea Nana – Berberys Thunberga ‘Atropurpurea Nana (M17, O19, R12)
  85. Berberis thunbergii ‘Aurea – Berberys Thunberga ‘Aurea (O19)
  86. Berberis thunbergii ‘Kórnik – Berberys Thunberga ‘Kórnik (K23)
  87. Berberis thunbergii ‘Maria – Berberys Thunberga ‘Maria (M18)
  88. Berberis thunbergii ‘Red Chief – Berberys Thunberga ‘Red Chief (J34, O16)
  89. Berberis thunbergii ‘Rose Glow – Berberys Thunberga ‘Rose Glow (M18)
  90. Betula albosinensis – Brzoza chińska (O17)
  91. Betula albosinensis var. septentrionalis – Brzoza biała odmiana północna (J22, N19)
  92. Betula alleghaniensis – Brzoza żółta (N18)
  93. Betula chichibuensis – Brzoza chichibueńska (N19)
  94. Betula × coerulea ‘Hoseri – Brzoza błękitna ‘Hoseri (G18)
  95. Betula ermanii – Brzoza Ermana (E5)
  96. Betula maximowicziana – Brzoza Maksymowicza (O18)
  97. Betula nana – Brzoza karłowata (S16)
  98. Betula papyrifera – Brzoza papierowa (E5)
  99. Betula pendula – Brzoza brodawkowata (G18, N19, R10)
  100. Betula pendula ‘Golden Cloud – Brzoza brodawkowata ‘Golden Cloud (N19)
  101. Betula pendula ‘Gracilis – Brzoza brodawkowata ‘Gracilis (F17)
  102. Betula pendula ‘Purpurea – Brzoza brodawkowata ‘Purpurea (E11)
  103. Betula pubescens ‘Aurea – Brzoza omszona ‘Aurea (N18)
  104. Bruckenthalia spiculifolia – Brukentalia ostrolistna (N26)
  105. Buddleja alternifolia – Budleja skrętolistna (L17, O30)
  106. Buxus microphylla – Bukszpan drobnolistny (H21)
  107. Buxus sempervirens – Bukszpan zwyczajny (M26)
  108. Buxus sempervirens ‘Aurea-pendula – Bukszpan zwyczajny ‘Aurea-pendula (M26, O22)
  109. Buxus sempervirens ‘Aureovariegata – Bukszpan zwyczajny ‘Aureovariegata (M26)
  110. Buxus sempervirens ‘Elegans – Bukszpan zwyczajny ‘Elegans (M23, M26)
  111. Buxus sempervirens ‘Latifolia Maculata – Bukszpan zwyczajny ‘Latifolia Maculata (N23)
  112. Buxus sempervirens ‘Marginata – Bukszpan zwyczajny ‘Marginata (K20, M26)
  113. Callicarpa bodinieri ‘Profusion – Pięknotka Bodiniera ‘Profusion (N19)
  114. Callicarpa bodinieri var. giraldii – Pięknotka Bodiniera odmiana Giralda (N19)
  115. Callicarpa dichotoma – Pięknotka rozwidlona (M27
  116. Callicarpa japonica ‘Leucocarpa – Pięknotka japońska ‘Leucocarpa (N19)
  117. Calluna vulgaris – Wrzos zwyczajny (M26)
  118. Calycanthus fertilis ‘Purpureus – Kielichowiec plenny ‘Purpureus (N21)
  119. Calycanthus floridus – Kielichowiec wonny (N22)
  120. Calycanthus occidentalis – Kielichowiec zachodni (N18)
  121. Campsis grandiflora – Milin wielokwiatowy (N18)
  122. Campsis radicans – Milin amerykański (S10)
  123. Campsis radicans ‘Flamenco – Milin amerykański ‘Flamenco (M18)
  124. Campsis radicans ‘Flava – Milin amerykański ‘Flava (S10)
  125. Campsis radicans ‘Florida – Milin amerykański ‘Florida (S10)
  126. Campsis radicans ‘Ursynów – Milin amerykański ‘Ursynów (S10)
  127. Campsis × tagliabuana ‘Mme Galen – Milin pośredni ‘Mme Galen (O19)
  128. Caragana arborescens ‘Walker – Karagana syberyjska ‘Walker (N22)
  129. Carpinus betulus – Grab pospolity (M10, M21)
  130. Carpinus betulus ‘Albert Beeckman – Grab pospolity ‘Albert Beeckman (T14)
  131. Carpinus betulus ‘Albo-variegata– Grab pospolity ‘Albo-variegata (M18)
  132. Carpinus betulus ‘Columnaris – Grab pospolity ‘Columnaris (K24)
  133. Carpinus betulus ‘Fastigiata – Grab pospolity ‘Fastigiata’ (G18)
  134. Carpinus betulus ‘Foliis Argenteovariegatis Pendula – Grab pospolity
    ‘Foliis Argenteovariegatis Pendula (J5)
  135. Carpinus betulus ‘Frans Fontaine – Grab pospolity ‘Frans Fontaine (N17)
  136. Carpinus betulus ‘Lucas – Grab pospolity ‘Lucas (T13)
  137. Carpinus betulus ‘Pendula – Grab pospolity ‘Pendula (P19)
  138. Carpinus betulus ‘Punctata – Grab pospolity ‘Punctata (E6)
  139. Carpinus betulus ‘Purpurea – Grab pospolity ‘Purpurea (S11)
  140. Carpinus betulus ‘Quercifolia – Grab pospolity ‘Quercifolia (T13)
  141. Carpinus betulus ‘Variegata – Grab pospolity ‘Variegata (T15)
  142. Carpinus betulus ‘Wratislavia – Grab pospolity ‘Wratislavia (M17)
  143. Carpinus cordata – Grab sercowaty (S10)
  144. Carpinus japonica – Grab japoński (O15)
  145. Carpinus laxiflora – Grab luźnokwiatowy (M23)
  146. 5 Catalpa bignonioides ‘Aurea – Surmia zwyczajna ‘Aurea (J17)
  147. Catalpa × erubescens ‘Japonica – Surmia pośrednia ‘Japonica (L22)
  148. Catalpa × erubescens ‘Purpurea – Surmia pośrednia ‘Purpurea (S20)
  149. Catalpa speciosa ‘Pulverulenta – Surmia wielkokwiatowa ‘Pulverulenta (S19)
  150. Ceanothus americanus – Prusznik amerykański (L17, N19)
  151. Ceanothus ‘Gloire de Versailles – Prusznik ‘Gloire de Versailles (N19)
  152. Celastrus orbiculatus – Dławisz okrągłolistny (S9)
  153. Celastrus orbiculatus ‘Diana – Dławisz okragłolistny ‘Diana (N19)
  154. Celastrus orbiculatus ‘Hercules – Dławisz okragłolistny ‘Hercules (R20)
  155. Celtis tournefortii – Wiązowiec Tourneforta (E6)
  156. Cercidiphyllum japonicum – Grujecznik japoński (N21)
  157. Cercidiphyllum japonicum ‘Rotfuchs – Grujecznik japoński ‘Rotfuchs (R19)
  158. Cercidiphyllum japonicum ‘Ruby – Grujecznik japoński ‘Ruby (N29)
  159. Cercidiphyllum japonicum var. magnificum – Grujecznik japoński odmiana wspaniała (K20)
  160. Cercidiphyllum japonicum var. magnificum f. pendulum – Grujecznik japoński odmiana wspaniała
    forma zwisająca (K5)
  161. Cercis canadensis – Judaszowiec kanadyjski (J20)
  162. Cercis chinensis – Judaszowiec chiński (N22)
  163. Cercis siliquastrum – Judaszowiec wschodni (M20)
  164. Chaenomeles × superba – Pigwowiec pośredni (I22)
  165. Chimonanthus praecox – Zimokwiat wczesny (J6)
  166. Chionanthus virginicus – Śniegowiec wirginijski (K21)
  167. Clematis alpina ‘Constance– Powojnik alpejski ‘Constance (L17, K18)
  168. Clematis alpina ‘Frances Rivis – Powojnik alpejski ‘Frances Rivis (N21)
  169. Clematis alpina ‘Pamela Jackman – Powojnik alpejski ‘Pamela Jackman (N17)
  170. Clematis ‘Błękitny Anioł– Powojnik ‘Błękitny Anioł (M17)
  171. Clematis ‘Generał Sikorski – Powojnik ‘Generał Sikorski (N17)
  172. Clematis ‘Jan Paweł II – Powojnik ‘Jan Paweł II (M26, N25)
  173. Clematis ‘Jerzy Popiełuszko – Powojnik ‘Jerzy Popiełuszko (H17)
  174. Clematis ‘Jolanta – Powojnik ‘Jolanta (N17)
  175. Clematis ‘Kardynał Wyszyński – Powojnik ‘Kardynał Wyszyński (K21, N19)
  176. Clematis montana – Powojnik górski (O18)
  177. Clematis ‘Niobe – Powojnik ‘Niobe (N12)
  178. Clematis orientalis – Powojnik wschodni (N22)
  179. Clematis ‘Polish Spirit – Powojnik ‘Polish Spirit (N13)
  180. Clematis ‘Polonez – Powojnik ‘Polonez (N17)
  181. Clematis ‘Rozalia – Powojnik ‘Rozalia (J18)
  182. Clematis ‘Solidarność – Powojnik ‘Solidarność (M18)
  183. Clematis terniflora – Powojnik jesienny (J18)
  184. Clematis vitalba – Powojnik pnący (O18)
  185. Clematis ‘Warszawska Nike – Powojnik ‘Warszawska Nike (N17)
  186. Clerodendrum trichotomum – Szczęślin trójdzielny (J18)
  187. Clethra alnifolia – Orszelina zwyczajna (M31, P21)
  188. Clethra alnifolia ‘Paniculata – Orszelina zwyczajna ‘Paniculata (J32)
  189. Clethra alnifolia ‘Pink Spire – Orszelina zwyczajna ‘Pink Spire (M31, R16)
  190. Clethra alnifolia ‘Rosea – Orszelina zwyczajna ‘Rosea (O27, R16)
  191. Clethra fargesii – Orszelina Fargesa (J32)
  192. Cocculus carolinus – Rybitrud karoliński (S10)
  193. Colutea × media – Moszenki pośrednie (S10)
  194. Comptonia peregrina – Komptonia amerykańska (K7, M26)
  195. Cornus alba – Dereń biały (H3)
  196. Cornus alternifolia – Dereń skrętolistny (K24)
  197. Cornus amomum – Dereń błękitny (K24)
  198. Cornus ‘Ascona – Dereń ‘Ascona (S10)
  199. Cornus controversa – Dereń pagodowy (M18)
  200. Cornus florida ‘Cherokee Chief – Dereń kwiecisty ‘Cherokee Chief (L5)
  201. Cornus kousa – Dereń kousa (N29)
  202. Cornus kousa ‘China Girl – Dereń kousa ‘China Girl (L22)
  203. Cornus kousa ‘Gold Star – Dereń kousa ‘Gold Star (J20)
  204. Cornus kousa ‘Milky Way – Dereń kousa ‘Milky Way (L20)
  205. Cornus kousa ‘Schmetterling – Dereń kousa ‘Schmetterling (J20)
  206. Cornus kousa ‘Snowboy – Dereń kousa ‘Snowboy (M7)
  207. Cornus mas – Dereń właściwy (J8, K21)
  208. Cornus mas ‘Bolestraszycki – Dereń właściwy ‘Bolestraszycki (I7)
  209. Cornus mas ‘Juliusz – Dereń właściwy ‘Juliusz (I8)
  210. Cornus mas ‘Macrocarpa – Dereń właściwy ‘Macrocarpa (J8, R17)
  211. Cornus mas ‘Podolski – Dereń właściwy ‘Podolski (I7)
  212. Cornus mas ‘Słowianin – Dereń właściwy ‘Słowianin (I7)
  213. Cornus mas ‘Szafer – Dereń właściwy ‘Szafer (J8)
  214. Cornus ‘Norman Hadden – Dereń ‘Norman Hadden (O27)
  215. Cornus nuttallii ‘North Star – Dereń Nuttalla ‘North Star (K6)
  216. Corylopsis glabrescens – Leszczynowiec nagi (L9, P11)
  217. Corylopsis sinensis var. sinensis – Leszczynowiec chiński odmiana typowa (M27)
  218. Corylopsis sinensis var. sinensis ‚Spring Purple – Leszczynowiec chiński ‘Spring Purple (L31, O27)
  219. Corylopsis spicata – Leszczynowiec kłosowaty (M23, N19)
  220. Corylus avellana – Leszczyna pospolita (H20, R20)
  221. Corylus avellana ‘Contorta – Leszczyna pospolita ‘Contorta (D21)
  222. Corylus avellana ‘Fuscorubra – Leszczyna pospolita ‘Fuscorubra (R21)
  223. Corylus maxima ‘Purpurea – Leszczyna południowa ‘Purpurea (I5)
  224. Cotinus coggygria ‘Purpureus – Perukowiec podolski ‘Purpureus (F9)
  225. Cotinus coggygria ‘Royal Purple – Perukowiec podolski ‘Royal Purple (O20)
  226. Cotinus coggygria ‘Rubrlifolius – Perukowiec podolski ‘Rubrifolius (K32)
  227. Cotoneaster ‘Coral Beauty – Irga ‘Coral Beauty (K7)
  228. Cotoneaster ‘Eichholz – Irga ‘Eichholz (K7)
  229. Cotoneaster frigidus – Irga oziębła (K7)
  230. Cotoneaster horizontalis – Irga pozioma (M17)
  231. Cotoneaster horizontalis ‘Variegatus – Irga pozioma ‘Variegatus (I18)
  232. Cotoneaster ‘Skogholm – Irga ‘Skogholm’ (N19, O20)
  233. + Crataegomespilus dardarii – Nieszpułkowiec Dardara (K18)
  234. × Crataegosorbus ‘Granatnaja – Głogojarząb ‘Granatnaja (D13, D15)
  235. Crataegus intricata – Głóg zakłopotany (I22, J24)
  236. Cudrania tricuspidata – Kudrania trójklapowa (K18)
  237. Cyclocarya paliurus – Cyklokaria okrągłoowocowa (R10)
  238. Daboecia cantabrica ‘Bicolor – Dabecja kantabryjska ‘Bicolor (N26)
  239. Daphne blagayana – Wawrzynek Blagaya (M26)
  240. Daphne caucasica subsp. caucasica – Wawrzynek kaukaski podgatunek typowy (M26)
  241. Daphne cneorum – Wawrzynek główkowy (M26)
  242. Daphne laureola – Wawrzynek laurowy (M26)
  243. Daphne mezereum – Wawrzynek wilczełyko (H21, J21)
  244. Daphne mezereum f. alba – Wawrzynek wilczełyko forma biała (M19)
  245. Daphne tangutica – Wawrzynek tangucki (M26)
  246. Desmodium canadense – Desmodium kanadyjskie (O18)
  247. Deutzia scabra ‘Plena – Żylistek szorstki ‘Plena (O30)
  248. Diervilla sessilifolia – Dierwilla bezogonkowa (H18)
  249. Diervilla sessilifolia ‘Butterfly – Dierwilla bezogonkowa ‘Butterfly (K24)
  250. Diospyros lotus – Hebanowiec lotosowy (D16)
  251. Eleutherococcus senticosus – Kolcosił szczeciniasty (N19)
  252. Eleutherococcus sieboldianus – Kolcosił Siebolda (K7, P28)
  253. Eleutherococcus sieboldianus ‘Aureomarginatus – Kolcosił Siebolda ‘Aureomarginatus (M18)
  254. Empetrum hermaphroditum – Bażyna obupłciowa (N25)
  255. Empetrum nigrum ‘Bernstein – Bażyna czarna ‘Bernstein (N25)
  256. Empetrum nigrum ‘Zitronella – Bażyna czarna ‘Zitronella (N26)
  257. Enkianthus campanulatus var. palibinii – Enkiant dzwonkowaty odmiana czerwonokwiatowa (N22)
  258. Enkianthus cernuus – Enkiant wygiętoszypułkowy (H19)
  259. Enkianthus cernuus var. rubens – Enkiant wygiętoszypułkowy odmiana czerwonawa (I18)
  260. Enkianthus perulatus – Enkiant woreczkowaty (F17)
  261. Enkianthus subsessilis – Enkiant szeroki (N30)
  262. Exochorda × macrantha – Obiela mieszańcowa (I21, I22)
  263. Exochorda × macrantha ‘The Bride – Obiela mieszańcowa ‘The Bride (P12)
  264. Exochorda racemosa – Obiela wielkokwiatowa (D16)
  265. Exochorda racemosa ‘Niagara – Obiela wielkokwiatowa ‘Niagara (S14)
  266. Exochorda serratifolia ‘Snow White – Obiela piłkowana ‘Snow White (P21)
  267. Fagus sylvatica – Buk pospolity (H19, J22)
  268. Fagus sylvatica ‘Ansorgei – Buk pospolity ‘Ansorgei (H18)
  269. Fagus sylvatica ‘Dawyck Purple – Buk pospolity ‘Dawyck Purple (J18)
  270. Fagus sylvatica f. pendula – Buk pospolity forma zwisająca (P16)
  271. Fagus sylvatica ‘Horizontalis – Buk pospolity ‘Horizontalis (R19)
  272. Fagus sylvatica ‘Laciniata – Buk pospolity ‘Laciniata (R17)
  273. Fagus sylvatica ‘Purple Fountain – Buk pospolity ‘Purple Fountain (G19, P19)
  274. Fagus sylvatica ‘Riversii – Buk pospolity ‘Riversii (N11, R18)
  275. Fagus sylvatica ‘Rohan Gold – Buk pospolity ‘Rohan Gold (I19)
  276. Fagus sylvatica ‘Rohan Trompenburg – Buk pospolity ‘Rohan Trompenburg (I19)
  277. Fagus sylvatica ‘Rohanii – Buk pospolity ‚Rohanii (G3)
  278. Fagus sylvatica ‘Rotundifolia – Buk pospolity ‘Rotundifolia (N17)
  279. Fargesia nitida – Fargesia lśniąca (J34)
  280. Forsythia × intermedia – Forsycja pośrednia (N20)
  281. Forsythia ‘Maluch – Forsycja ‘Maluch (F18, R17)
  282. Fothergilla gardenii – Fotergilla Gardena (K21, M17, S14)
  283. Fothergilla major – Fotergilla większa (F18)
  284. Fraxinus excelsior – Jesion wyniosły (R9)
  285. Fraxinus excelsior ‘Crispa – Jesion wyniosły ‘Crispa (N22)
  286. Fraxinus excelsior ‘Heterophylla Pendula – Jesion wyniosły ‘Heterophylla Pendula (R20)
  287. Gaultheria procumbens – Golteria płożąca (M26)
  288. Gleditsia triacanthos – Glediczja trójcierniowa (L24)
  289. Gleditsia triacanthos ‘Rubylace – Glediczja trójcierniowa ‘Rubylace (M26)
  290. Gleditsia triacanthos ‘Sunburst – Glediczja trójcierniowa ‘Sunburst (K24)
  291. Grewia biloba – Grewia dwuklapowa (L8)
  292. Hamamelis × intermedia ‘Arnold Promise – Oczar pośredni ‘Arnold Promise (J23)
  293. Hamamelis × intermedia ‘Barmstedt Gold – Oczar pośredni ‘Barmstedt Gold (F18)
  294. Hamamelis × intermedia ‘Diane – Oczar pośredni ‘Diane (K30)
  295. Hamamelis × intermedia ‘Jelena – Oczar pośredni ‘Jelena (M19)
  296. Hamamelis × intermedia ‘Moonlight – Oczar pośredni ‘Moonlight (F18)
  297. Hamamelis × intermedia ‘Primavera – Oczar pośredni ‘Primavera (J23)
  298. Hamamelis × intermedia ‘Vesna– Oczar pośredni ‘Vesna (M23 )
  299. Hamamelis × intermedia ‘Westerstede – Oczar pośredni ‘Westerstede (J23, N22)
  300. Hamamelis japonica ‘Zuccariniana – Oczar japoński ‘Zuccariniana (L8)
  301. Hamamelis mollis ‘Sunburst – Oczar omszony ‘Sunburst (J23)
  302. Hamamelis vernalis ‘Lombart’s Weeping – Oczar wiosenny ‘Lombart’s Weeping (N22)
  303. Hamamelis vernalis ‘Sandra – Oczar wiosenny ‘Sandra (L8)
  304. Hedera colchica – Bluszcz kolchidzki (M29)
  305. Hedera colchica ‘Dentata – Bluszcz kolchidzki ‘Dentata (M21)
  306. Hedera helix – Bluszcz pospolity (G20, O18, P18)
  307. Hedera helix ‘Arborescens – Bluszcz pospolity ‘Arborescens (I18, J22)
  308. Hedera helix ‘Goldheart – Bluszcz pospolity ‘Goldheart (N23)
  309. Hibiscus syriacus – Ketmia syryjska (L17)
  310. Hibiscus syriacus ‘Boule de Feu – Ketmia syryjska ‘Boule de Feu (O19)
  311. Holodiscus discolor – Pełnokrężnik różnobarwny (H18, P11)
  312. Hydrangea arborescens ‘Annabelle – Hortensja krzaczasta ‘Annabelle (N27)
  313. Hydrangea macrophylla ‘Goliath – Hortensja ogrodowa ‘Goliath (M28)
  314. Hydrangea macrophylla ‘Maculata – Hortensja ogrodowa ‘Maculata (N18)
  315. Hydrangea macrophylla ‘Masja – Hortensja ogrodowa ‘Masja (N18, N22, R20)
  316. Hydrangea macrophylla ‘Zaunkönig – Hortensja ogrodowa ‘Zaunkönig (R1, R11)
  317. Hydrangea paniculata ‘Grandiflora – Hortensja wiechowata ‘Grandiflora (N27, O25, R20)
  318. Hydrangea paniculata ‘Kyushu‚ – Hortensja wiechowata ‘Kyushu (O13, S15)
  319. Hydrangea paniculata ‘Pink Diamond – Hortensja wiechowata ‘Pink Diamond (P11, S16)
  320. Hydrangea paniculata ‘Tardiva – Hortensja wiechowata ‘Tardiva (N14, N26, O27)
  321. Hydrangea paniculata ‘White Moth’ – Hortensja wiechowata ‘White Moth (N13, N26, R20)
  322. Hydrangea petiolaris – Hortensja pnąca (J23, M21, R20)
  323. Hydrangea petiolaris ‘Cordifolia – Hortensja pnąca ‘Cordifolia (R11)
  324. Hydrangea quercifolia – Hortensja dębolistna (N28, P12)
  325. Hydrangea serrata – Hortensja piłkowana (R11)
  326. Hydrangea serrata ‘Acuminata – Hortensja piłkowana ‘Acuminata (O26, R11)
  327. Hydrangea × serphylla (= serratophylla) ‘Preziosa – Hortensja pośrednia ‘Preziosa (M29, R11, R17)
  328. Iberis sempervirens – Ubiorek wieczniezielony (H18)
  329. Idesia polycarpa – Idesja wieloowockowa (J5)
  330. Idesia polycarpa var. vestita – Idesja wieloowockowa odmiana omszona (K5)
  331. Ilex aquifolium – Ostrokrzew kolczasty (M20, O18)
  332. Ilex aquifolium ‘Angustifolia – Ostrokrzew kolczasty ‘Angustifolia (L31, N21)
  333. Ilex aquifolium ‘Bacciflava – Ostrokrzew kolczasty ‘Bacciflava (N20)
  334. Ilex aquifolium ‘Crispa – Ostrokrzew kolczasty ‘Crispa (N20)
  335. Ilex aquifolium ‘Ferox – Ostrokrzew kolczasty ‘Ferox (N20)
  336. Ilex aquifolium ‘Ferox Argentea – Ostrokrzew kolczasty ‘Ferox Argentea (M21)
  337. Ilex aquifolium ‘Green Pillar – Ostrokrzew kolczasty ‘Green Pillar (N21)
  338. Ilex aquifolium ‘Myrtifolia – Ostrokrzew kolczasty ‘Myrtifolia (N20)
  339. Ilex aquifolium ‘Rubricaulis Aurea – Ostrokrzew kolczasty ‘Rubricaulis Aurea (K18)
  340. Ilex aquifolium ‘Wilsonii – Ostrokrzew kolczasty ‘Wilsonii (M21)
  341. Ilex ‘Blue Angel – Ostrokrzew ‘Blue Angel (M21)
  342. Ilex ‘Blue Boy – Ostrokrzew ‘Blue Boy (L8)
  343. Ilex ‘Blue Prince – Ostrokrzew ‘Blue Prince (O18)
  344. Ilex ‘Blue Princess – Ostrokrzew ‘Blue Princess (O18)
  345. Ilex crenata ‘Convexa – Ostrokrzew japoński ‘Convexa (N20)
  346. Ilex crenata var. crenata – Ostrokrzew japoński odmiana typowa (N20)
  347. Ilex fargesii subsp. fargesii – Ostrokrzew Fargesa podgatunek typowy (I19, N20)
  348. Ilex glabra f. glabra – Ostrokrzew gładki forma typowa (J23)
  349. Ilex × meserveae – Ostrokrzew Meservy (M27)
  350. Ilex opaca f. opaca – Ostrokrzew matowy forma typowa (N20)
  351. Ilex pernyi – Ostrokrzew Perny’ego (L31, N20)
  352. Ilex verticillata var. verticillata – Ostrokrzew okółkowy (M20)
  353. Indigofera kirilowii – Indygowiec Kiryłowa (L17)
  354. Itea virginica – Itea wirginijska (I19, N20)
  355. Jasminum fruticans – Jaśmin krzewiasty (E17)
  356. Jasminum nudiflorum – Jaśmin nagokwiatowy (N23, O19)
  357. Juglans regia – Orzech włoski (G20, I9, K20)
  358. Juglans regia ‘Leopold – Orzech włoski ‘Leopold (R19)
  359. Kalmia angustifolia – Kalmia wąskolistna (O20)
  360. Kalmia angustifolia ‘Rubra – Kalmia wąskolistna ‘Rubra (M30)
  361. Kalmia latifolia – Kalmia szerokolistna (L23, P18)
  362. Kalmia latifolia ‘Ostbo Red – Kalmia szerokolistna ‘Ostbo Red (L23, M30)
  363. Kalmia polifolia – Kalmia wielolistna (N26)
  364. Kalmiopsis leachiana – Kalmiopsis Leach’a (N26)
  365. Kalopanax septemlobus – Kalopanaks ozdobny (J4)
  366. Kalopanax septemlobus var. magnificus – Kalopanaks ozdobny odmiana wspaniała (J23)
  367. Kerria japonica – Złotlin japoński (R20)
  368. Kerria japonica ‘Picta – Złotlin japoński ‘Picta (M27)
  369. Laburnum anagyroides – Złotokap pospolity (L23)
  370. Laburnum × watereri ‘Vossii – Złotokap Waterera ‘Vossii (K4)
  371. Lespedeza thunbergii ‘Edo-shibori – Lespedeza Thunberga ‘Edo-shibori (S12)
  372. Leucothoë fontanesiana – Kiścień wawrzynowy (L23, O22)
  373. Leucothoë fontanesiana ‘Lovita – Kiścień wawrzynowy ‘Lovita (L30)
  374. Leucothoë fontanesiana ‘Makijaż – Kiścień wawrzynowy ‘Makijaż (M26)
  375. Leucothoë fontanesiana ‘Nana – Kiścień wawrzynowy ‘Nana (L23)
  376. Leucothoë racemosa – Kiścień groniasty (M22)
  377. Ligustrum quihoui – Ligustr późny (G19)
  378. Ligustrum ovalifolium ‘Argenteum – Ligustr jajolistny ‘Argenteum (C13)
  379. Ligustrum ovalifolium ‘Aureum – Ligustr jajolistny ‘Aureum (C14)
  380. Ligustrum ‘Vicaryi – Ligustr ‘Vicaryi (E17)
  381. Ligustrum vulgare ‘Chlorocarpum – Ligustr pospolity ‘Chlorocarpum (O18)
  382. Lindera erythrocarpa – Lindera czerwonoowockowa (I17)
  383. Liquidambar styraciflua – Ambrowiec amerykański (N29)
  384. Liquidambar styraciflua ‘Aurea – Ambrowiec amerykański ‘Aurea (L6)
  385. Liriodendron tulipifera ‘Aureomarginatum – Tulipanowiec amerykański ‘Aureomarginatum (K21)
  386. Liriodendron tulipifera ‘Fastigiatum – Tulipanowiec amerykański ‘Fastigiatum (K21)
  387. Lonicera periclymenum – Wiciokrzew pomorski (O18, P18, R20)
  388. Lonicera xylosteum – Suchodrzew pospolity (H21)
  389. Maclura pomifera – Żółtnica pomarańczowa (O26, O27)
  390. Magnolia acuminata var. acuminata – Magnolia zaostrzona odmiana typowa (K25, P12)
  391. Magnolia denudata – Magnolia naga (L7)
  392. Magnolia ‘George Henry Kern – Magnolia ‘George Henry Kern (N14)
  393. Magnolia ‘Heaven Scent – Magnolia ‘Heaven Scent (L7)
  394. Magnolia kobus – Magnolia japońska (J24, M22)
  395. Magnolia liliiflora – Magnolia purpurowa (L8)
  396. Magnolia liliiflora ‘Nigra – Magnolia purpurowa ‘Nigra (O19)
  397. Magnolia × loebneri ‘Leonard Messel – Magnolia Loebnera ‘Leonard Messel (M12, M19)
  398. Magnolia × loebneri ‘Merrill – Magnolia Loebnera ‘Merrill (K24)
  399. Magnolia obovata – Magnolia szerokolistna (K24)
  400. Magnolia officinalis var. biloba – Magnolia lekarska odmiana dwuklapowa (L30, O22)
  401. Magnolia ‘Ricki’ – Magnolia ‘Ricki (O18)
  402. Magnolia salicifolia – Magnolia wierzbolistna (P21)
  403. Magnolia sieboldii subsp. sieboldii – Magnolia Siebolda podgatunek typowy (K23, M12, O18, P18)
  404. Magnolia × soulangeana – Magnolia Soulange’a (J23)
  405. Magnolia × soulangeana ‘Alexandrina – Magnolia Soulange’a ‘Alexandrina (J23, N14, N20)
  406. Magnolia × soulangeana ‘Amabilis – Magnolia Soulange’a ‘Amabilis (N14, P21)
  407. Magnolia × soulangeana ‘Lennei – Magnolia Soulange’a ‘Lennei (O18, O19)
  408. Magnolia × soulangeana ‘Picture – Magnolia Soulange’a ‘Picture (M13)
  409. Magnolia × soulangeana ‘Purpurea – Magnolia Soulange’a ‘Purpurea (L8)
  410. Magnolia stellata – Magnolia gwiaździsta (K24)
  411. Magnolia stellata ‘Rosea – Magnolia gwiaździsta ‘Rosea (L11, R17)
  412. Magnolia stellata ‘Royal Star – Magnolia gwiaździsta ‘Royal Star (L11, N19)
  413. Magnolia ‘Susan – Magnolia ‘Susan (N14)
  414. Magnolia tripetala – Magnolia parasolowata (K25)
  415. Magnolia virginiana – Magnolia sina (L11, O19)
  416. × Mahoberberis miethkeana – Mahoberberys Miethke’a (N19)
  417. × Mahoberberis neubertii – Mahoberberys Neuberta (P17)
  418. Mahonia aquifolium – Mahonia pospolita (J23, O20)
  419. Mahonia nervosa – Mahonia żylasta (L8)
  420. Malus × purpurea ‘Kobendza – Jabłoń purpurowa ‘Kobendza (K25)
  421. Malus sieboldii – Jabłoń japońska (K11, K25)
  422. Mataplexis stauntonii – Metapleksis Stauntona (L8)
  423. Menziesia pilosa – Menziesia orzęsiona (O20)
  424. Miscanthus – Miskant (R14–R15, R18–R19, S11–S16)
  425. Myrica pensylvanica – Woskownica pensylwańska (O26)
  426. Neillia thibetica – Neillia tybetańska (O26)
  427. Nyssa sylvatica – Błotnia leśna (O27, P14, R17)
  428. Oemleria cerasiformis – Osmaronia śliwkowata (I19, K32)
  429. Osmanthus decorus – Osmantus dekoracyjny (J5)
  430. Ostrya virginiana – Chmielograb wirginijski (K5)
  431. Oxydendrum arboreum – Kwasnodrzew konwaliowy (F17)
  432. Pachysandra terminalis – Runianka japońska (L23–L24, M24–M25)
  433. Paeonia delavayi – Piwonia Delavay’a (N28)
  434. Paeonia potaninii var. trollioides – Piwonia Potanina odmiana pełnikowata (N29)
  435. Paeonia suffruticosa subsp. rockii – Piwonia krzewiasta podgatunek Rock’a (N29)
  436. Parrotiopsis jacquemontiana – Parocjowiec Jacquemonta (L20)
  437. Parthenocissus quinquefolia – Winobluszcz pięciolistkowy (P21)
  438. Parthenocissus quinquefolia var. engelmannii – Winobluszcz pięciolistkowy odmiana Engelmanna (O18)
  439. Parthenocissus tricuspidata – Winobluszcz trójklapowy (S10)
  440. Parthenocissus tricuspidata ‘Green Spring – Winobluszcz trójklapowy ‘Green Spring (R21, S9)
  441. Parthenocissus tricuspidata ‘Lowii – Winobluszcz trójklapowy ‘Lowii (S9)
  442. Parthenocissus tricuspidata ‘Veitchii – Winobluszcz trójklapowy ‘Veitchii (R20)
  443. Paulownia tomentosa – Paulownia puszysta (C12)
  444. Paxistima canbyi – Paksistima Canby’ego (M26)
  445. Periploca graeca – Obwojnik grecki (R21)
  446. Phellodendron sachalinense – Korkowiec sachaliński (M23)
  447. Philadelphus ‘Biały Karzeł – Jaśminowiec ‘Biały Karzeł (L10, P12)
  448. Philadelphus coronarius – Jaśminowiec wonny (I22)
  449. Philadelphus delavayi – Jaśminowiec Delavaya (M23)
  450. Philadelphus inodorus var. grandiflorus – Jaśminowiec bezwonny odmiana wielkokwiatowa (P12)
  451. Philadelphus pubescens – Jaśminowiec omszony (E17)
  452. Philadelphus purpurascens – Jaśminowiec czerwonawy (P12)
  453. Philadelphus subcanus var. magdalenae – Jaśminowiec Magdaleny (M23, R21)
  454. Philadelphus × virginalis – Jaśminowiec panieński (M21)
  455. Photinia (= Stranvaesia) davidiana – Stranwesia Dawida (H18)
  456. Phyllostachys nigra – Fylostachys czarny (K33, N31)
  457. Phyllostachys nuda – Fylostachys prosty (O28)
  458. Physocarpus opulifolius ‘Luteus – Pęcherznica kalinolistna ‘Luteus (P14)
  459. Physocarpus opulifolius ‘Nanus – Pęcherznica kalinolistna ‘Nanus (F18)
  460. Pieris ‘Brouwer’s Beauty – Pieris ‘Brouwer’s Beauty (L23, N28)
  461. Pieris floribunda – Pieris amerykański (M23)
  462. Pieris japonica – Pieris japoński (N11)
  463. Pieris japonica ‘Fuga – Pieris japoński ‘Fuga (L23, L29, N20)
  464. Pieris japonica ‘Little Heath – Pieris japoński ‘Little Heath (K21)
  465. Pieris japonica ‘Little Heath Green – Pieris japoński ‘Little Heath Green (G19, L22, L23)
  466. Pieris japonica ‘Valley Valentine – Pieris japoński ‘Valley Valentine (L10, N20)
  467. Pieris japonica ‘White Cascade – Pieris japoński ‘White Cascade (L23)
  468. Platanus orientalis – Platan wschodni (R8)
  469. Pleioblastus viridistriatus f. vagans – Plejoblastus prążkowany forma zielonolistna (O30)
  470. Poncirus trifoliata – Poncyria trójlistkowa (C14)
  471. Populus alba – Topola biała (D15)
  472. Populus tremula – Topola osika (E10)
  473. Populus × wilsocarpa – Topola kórnicka (O13)
  474. Potentilla fruticosa – Pięciornik krzewiasty (R21)
  475. Prunus avium – Czereśnia dzika (H17, L30)
  476. Prunus cerasifera ‘Pissardii – Śliwa wiśniowa ‘Pissardii (F18, S14)
  477. Prunus × eminens ‘Umbraculifera – Wiśnia osobliwa ‘Umbraculifera (L17)
  478. Prunus ‚Fugenzõ’ – Wiśnia ‚Fugenzõ (= ‘Shiro-fugen) (N22)
  479. Prunus glandulosa ‘Alba Plena’ – Wiśnia gruczołkowata ‘Alba Plena (I17, O18)
  480. Prunus japonica – Wiśnia wschodnia (P7)
  481. Prunus ‚Kanzan – Wiśnia ‘Kanzan (K17, N19)
  482. Prunus laurocerasus – Laurowiśnia wschodnia (I21, P19)
  483. Prunus laurocerasus ‘Otto Luyken – Laurowiśnia wschodnia ‘Otto Luyken (L24, M23, R20)
  484. Prunus laurocerasus ‘Schipkaensis’ – Laurowiśnia wschodnia ‘Schipkaensis (L23, P18)
  485. Prunus laurocerasus ‘Zabeliana – Laurowiśnia wschodnia ‘Zabeliana (L23, M23)
  486. Prunus pumila var. depressa – Wiśnia drobna odmiana niska (I18, M31)
  487. Prunus serotina – Czeremcha amerykańska (H4)
  488. Prunus tenella – Migdałowiec karłowy (K19)
  489. Prunus triloba – Migdałek trójklapowy (N22)
  490. Pseudosasa japonica – Pseudosasa japońska (O28)
  491. Pterostyrax corymbosa – Styrakowiec mniejszy (K23)
  492. Pyrus calleryana ‘Chanticleer – Grusza drobnoowocowa ‘Chanticleer (H4)
  493. Pyrus pyraster – Grusza pospolita (I6)
  494. Quercus palustris – Dąb błotny (J23, P18)
  495. Quercus robur – Dąb szypułkowy (G20, O20, P20)
  496. Quercus robur ‘Atropurpurea – Dąb szypułkowy ‘Atropurpurea (F19)
  497. Quercus robur ‘Concordia – Dąb szypułkowy ‘Concordia (O28)
  498. Quercus robur ‘Fastigiata – Dąb szypułkowy ‘Fastigiata (R19)
  499. Quercus rubra – Dąb czerwony (K21)
  500. Quercus rubra ‘Aurea – Dąb czerwony ‘Aurea (G19)
  501. Ribes alpinum – Porzeczka alpejska (M28, R10)
  502. Ribes sanguineum – Porzeczka krwista (M19)
  503. Ribes uvacrispa – Porzeczka agrest (M11)
  504. Robinia hispida – Robinia włochata (F4)
  505. Robinia pseudoacacia – Robinia biała (F4)
  506. Robinia pseudoacacia ‘Frisia – Robinia biała ‘Frisia (M20)
  507. Robinia pseudoacacia ‘Rozynskiana – Robinia biała ‘Rozynskiana (F4)
  508. Robinia pseudoacacia ‘Tortuosa – Robinia biała ‘Tortuosa (F4)
  509. Rubus odoratus – Jeżyna pachnąca (G20, M10)
  510. Salix alpina – Wierzba alpejska (N26)
  511. Salix fragilis – Wierzba krucha (N12)
  512. Sambucus callicarpa – Bez zachodnioamerykański (J33)
  513. Sambucus nigra – Bez czarny (L24)
  514. Sambucus nigra ‘Albopunctata – Bez czarny ‘Albopunctata (L25)
  515. Sambucus nigra ‘Aurea – Bez czarny ‘Aurea (J34)
  516. Sambucus nigra ‘Eva – Bez czarny ‚Eva (N25)
  517. Sambucus nigra ‘Black Tower – Bez czarny ‘Black Tower (L30, J34)
  518. Sambucus nigra ‘Gerda – Bez czarny ‘Gerda (L30)
  519. Sambucus nigra ‘Guincho Purple – Bez czarny ‘Guincho Purple (R17)
  520. Sambucus nigra ‘Laciniata – Bez czarny ‘Laciniata (L25, R18)
  521. Sambucus nigra ‘Linearis – Bez czarny ‘Linearis (J33)
  522. Sambucus nigra ‘Madonna – Bez czarny ‘Madonna (O26)
  523. Sambucus nigra ‘Naomi – Bez czarny ‘Naomi (J34)
  524. Sambucus nigra ‘Purpurea – Bez czarny ‘Purpurea (L24)
  525. Sambucus nigra ‘Pyramidalis – Bez czarny ‘Pyramidalis (L24)
  526. Sambucus nigra ‘Sampo – Bez czarny ‘Sampo (J34)
  527. Sambucus nigra subsp. canadensis ‘Aurea – Bez amerykański ‘Aurea (J34)
  528. Sambucus nigra subsp. canadensis ‚Maxima – Bez amerykański ‘Maxima (R17)
  529. Sambucus racemosa ‘Plumosa Aurea – Bez koralowy ‘Plumosa Aurea (J33)
  530. Sambucus racemosa subsp. racemosa – Bez koralowy podgatunek typowy (K33)
  531. Sambucus racemosa ‘Sutherland Gold – Bez koralowy ‘Sutherland Gold (J32)
  532. Sambucus tigranii – Bez armeński (J32)
  533. Sarcococca humilis – Sarkokoka Hooker’a (N20)
  534. Sasa nebulosa – Sasa ciemna (O29)
  535. Sasa veitchii – Sasa Veitcha (J23)
  536. Schisandra chinensis – Cytryniec chiński (J18)
  537. Schizophragma hydrangeoides – Przywarka hortensjowa (J30)
  538. Semiarundinaria kagamiana – Semiarundinaria Kagama (K33)
  539. Sinocalycanthus chinensis – Kielichowiec plenny (O23)
  540. × Sinocalycalycanthus raulstonii ‘Hartlage Wine – Kielichowiec Raulstona ‘Hartlage Wine (K18)
  541. × Sinocalycalycanthus ‘Venus – Kielichowiec ‘Venus (T15)
  542. Sinowilsonia henryi – Sinowilsonia Henry’ego (M23)
  543. Skimmia japonica subsp. reevesiana ‘Rubella – Skimmia japońska ‘Rubella (M26)
  544. Smilax hispida – Smilak szczeciniasty (K32)
  545. Smilax sieboldii – Smilak Siebolda (J18)
  546. Sorbaria sorbifolia – Tawlina jarzębolistna (K30)
  547. Sorbaria sorbifolia ‘Sem – Tawlina jarzębolistna ‘Sem (O26)
  548. Sorbus aucuparia – Jarząb pospolity (P18)
  549. Sorbus aucuparia ‘Fastigiata – Jarząb pospolity ‘Fastigiata (C12)
  550. Sorbus cashmiriana – Jarząb kaszmirski (F18)
  551. Sorbus chamaemespilus var. sudetica – Jarząb nieszpułkowy odmiana sudecka (M21)
  552. Sorbus intermedia – Jarząb szwedzki (K30)
  553. Sorbus koehneana – Jarząb Koehne’a (N19)
  554. Spiraea ‘Arguta – Tawuła ‘Arguta (R18)
  555. Spiraea ‘Grefsheim – Tawuła ‘Grefsheim (R18)
  556. Stachyurus praecox – Stachiurus wczesny (K24, M28)
  557. Staphylea pinnata – Kłokoczka południowa (K20, L29)
  558. Stephanandra incisa ‘Crispa – Tawulec pogięty ‘Crispa (N11–N12, N21)
  559. Stewartia pseudocamellia – Stewarcja kameliowa (K23, N28)
  560. Styrax japonicum – Styrak japoński (H19, J18, R15)
  561. Symphoricarpos × chenaultii ‘Hancock – Śnieguliczka Chenaulta ‘Hancock (R15, R16)
  562. Symplocos paniculata – Symplokos wiechowaty (T15)
  563. Syringa josikaea – Lilak Josiki (L24, P12)
  564. Syringa meyeri ‘Palibin – Lilak Meyera ‘Palibin (K25)
  565. Syringa microphylla – Lilak drobnolistny (R21)
  566. Syringa oblata ‘Variegata – Lilak wczesny ‘Variegata (J24)
  567. Syringa × prestoniae – Lilak ottawski (H18)
  568. Syringa × prestoniae ‘James MacFarlane – Lilak ottawski ‘James MacFarlane (S11)
  569. Syringa reticulata – Lilak żyłkowany (I23)
  570. Syringa vulgaris ‘Katherine Havemeyer – Lilak pospolity ‘Katherine Havemeyer (L15, L16)
  571. Syringa vulgaris ‘Miss Ellen Willmott – Lilak pospolity ‘Miss Ellen Willmott (K27)
  572. Syringa vulgaris ‘Mme Lemoine – Lilak pospolity ‘Mme Lemoine (J14, J15)
  573. Syringa wardii – Lilak Warda (N19)
  574. Tilia cordata – Lipa drobnolistna (M10)
  575. Tilia × europaea ‘Wratislaviensis – Lipa holenderska ‘Wratislaviensis (J30, R11)
  576. Toxicodendron (=Rhus) vernix – Sumak lakowy (N30)
  577. Tripterygium regelii – Tripterygium Regela (S9)
  578. Ulmus minor – Wiąz pospolity (J21)
  579. Viburnum buddleifolium – Kalina miękkolistna (L24)
  580. Viburnum × burkwoodii – Kalina Burkwooda (M27)
  581. Viburnum × carlcephalum – Kalina angielska (J20)
  582. Viburnum carlesii – Kalina koreańska (M23)
  583. Viburnum cassinoides – Kalina biała (I22)
  584. Viburnum dilatatum – Kalina szorstkowłosa (M23)
  585. Viburnum × juddii – Kalina Judda (N18)
  586. Viburnum lantana – Kalina hordowina (G20, P12)
  587. Viburnum opulus – Kalina koralowa (P13)
  588. Viburnum opulus ‘Nanum – Kalina koralowa ‘Nanum (N19)
  589. Viburnum opulus ‘Xanthocarpum – Kalina koralowa ‘Xanthocarpum (P14)
  590. Viburnum plicatum f. tomentosum – Kalina japońska forma płodna (N26)
  591. Viburnum × pragense – Kalina praska (M23)
  592. Viburnum prunifolium – Kalina śliwolistna (M23)
  593. Viburnum rhytidophyllum – Kalina sztywnolistna (M9, P18)
  594. Viburnum schensianum – Kalina szensianum (L24)
  595. Viburnum sieboldii – Kalina Siebolda (L24)
  596. Vinca major – Barwinek większy (O20)
  597. Vinca major ‚Variegata – Barwinek większy ‘Variegata (M23)
  598. Vinca minor – Barwinek pospolity (I21)
  599. Vinca minor ‘Alba Variegata – Barwinek pospolity ‘Alba Variegata (N19)
  600. Vinca minor ‘Argenteovariegata – Barwinek pospolity ‘Argenteovariegata (N19)
  601. Vinca minor ‘Gertrude Jekyll – Barwinek pospolity ‘Gertrude Jekyll (I23)
  602. Vinca minor ‘Multiplex – Barwinek pospolity ‘Multiplex (O17, O19)
  603. Vinca minor ‘Sebastian – Barwinek pospolity ‘Sebastian (O20)
  604. Vitis amurensis – Winorośl amurska (P11)
  605. Vitis coignetiae – Winorośl japońska (K23)
  606. Weigela ‘Bristol Ruby – Krzewuszka ‘Bristol Ruby (B12)
  607. Weigela ‘Bristol Snowflake – Krzewuszka ‘Bristol Snowflake (M27)
  608. Weigela decora – Krzewuszka różnobarwna (L24)
  609. Weigela ‘Eva Rathke – Krzewuszka ‘Eva Rathke (R21)
  610. Weigela ‘Fiesta’ – Krzewuszka ‚Fiesta’ (N19)
  611. Weigela florida ‘Purpurea – Krzewuszka cudowna ‘Purpurea (N22)
  612. Weigela florida ‘Variegata – Krzewuszka cudowna ‘Variegata (N22)
  613. Wisteria floribunda ‘Honbeni – Glicynia kwiecista ‘Honbeni (= ‘Pink Ice) (O19)
  614. Wisteria floribunda ‘Violacea Plena – Glicynia kwiecista ‘Violacea Plena (O23)
  615. Wisteria sinensis – Glicynia chińska (O19)
  616. Wisteria sinensis ‘Alba’ – Glicynia chińska ‘Alba (O19)
  617. Zelkova serrata – Brzostownica japońska (P18, R19)
  618. Zelkova serrata ‘Goblin – Brzostownica japońska ‘Goblin (K24)
  619. Xanthoceras sorbifolium – Ksantoceras jarzębolistny (L10)
  620. Xanthorhiza simplicissima – Żółtnik prosty (M27)
  621. Yucca filamentosa – Jukka karolińska (N17)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress